Lato to czas słodkich przysmaków, takich jak puszyste gofry, kręcone lody czy słodkie drinki z palmą. Taka wakacyjna dieta bez żadnej kontroli może doprowadzić do... zwiększenia liczby kalorii. Czytaj dalej, jeśli chcesz lepiej o siebie zadbać i włączyć zdrowe nawyki żywieniowe do codziennego życia.

1. JEDZENIE SEZONOWE

Jedzenie sezonowe to coś, o czym być może nie pomyślałeś. Wiele osób ma tendencję do jedzenia mrożonek zamiast produktów sezonowych. Nie jest to krytyka świeżych produktów, ale zdecydowanie jest to mądrzejsza opcja. Naturalne dojrzewanie, kiedy odbywa się w sposób naturalny, ma najwyższą wartość odżywczą. Żywność sezonowa jest więc żywnością wysokiej jakości, świeżą i pożywną. Nie wiesz, jakie produkty są najlepsze na jesień? My wiemy! Śledź nasze wpisy na blogu oraz posty na Facebooku lub Instagramie.

2. PICIE WODY

Regularne picie wody to ważny nawyk, który może poprawić nasze zdrowie. Wydaje się to tak proste, że wiele osób o tym zapomina. Może wydaje Ci się, że woda ma mdły smak. Może wydaje Ci się, że woda jest bez smaku, jeśli jesteś przyzwyczajony do słodzonych napojów. Picie wody jest niezbędne dla zachowania zdrowia i osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Jej niedobór może powodować problemy z trawieniem, zaburzenia nastroju, dysfunkcje narządów wewnętrznych, a nawet spowolnienie metabolizmu.

Oba te problemy można rozwiązać stosując się do poniższych kroków:

Zainstaluj aplikację na telefon, która przypomni Ci o piciu wody. Jest ich wiele. Są darmowe i bardzo skuteczne. Trzymaj butelkę z wodą w widocznym miejscu. Dobrym pomysłem jest zabieranie jej ze sobą, gdy wychodzisz z domu. Będzie Ci przypominać o piciu wody każdego dnia.
Myślisz, że woda nie ma smaku? Niespodzianka! Każda woda ma swój własny smak. Wszystko zależy od wielu czynników, m.in. od źródła pochodzenia wody. Woda mineralna smakuje inaczej niż woda źródlana. Istnieją trzy rodzaje wody mineralnej: wysoko-, średnio- i niskozmineralizowana. Woda z dużą zawartością magnezu smakuje inaczej niż woda z dużą zawartością jodu. Możesz również wybrać pomiędzy wodą gazowaną i niegazowaną. Poczujesz się niesamowicie, gdy tylko jej spróbujesz. Spróbuj ich wszystkich! Nie musisz pić nudnej wody! Do wody możesz dodać owoce, imbir, ogórek lub liście mięty. To sprawi, że będzie ona bardziej przyjemna.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o piciu wody.

3. RUSZAJ SIĘ DOOKOŁA

Regularna aktywność fizyczna to kolejny krok w zdrowym stylu życia, który pomoże Ci wrócić do formy po wakacjach. Brzmi jak banał? Może i brzmi to banalnie, ale nie zaprzeczysz wielu korzyściom płynącym z regularnych ćwiczeń. Oto najważniejsze z nich:

  • Poprawa metabolizmu
  • Zapobieganie chorobom
  • Stymulacja krążenia krwi
  • Lepsze dotlenienie komórek.

Uwaga!!! Nie zmuszaj się do wykonywania ćwiczeń, których nie lubisz. Możesz być bardziej efektywny w aktywności fizycznej, jeśli ją pokochasz! Podczas ćwiczeń Twój organizm uwalnia endorfiny, hormony szczęścia. Twój umysł będzie kojarzył aktywność fizyczną z pozytywnymi uczuciami. Możesz ćwiczyć do swojej ulubionej muzyki. Pomoże Ci to utrzymać motywację i sprawi, że nie przestaniesz ćwiczyć.

Nie musisz od razu być sportowcem. Nie musisz być sportowcem, aby prowadzić zdrowy tryb życia. Umiarkowana aktywność fizyczna jest wystarczająca. Nie zniechęcaj się, jeśli po kilku wyczerpujących treningach nie osiągniesz oczekiwanych rezultatów. Możesz krok po kroku włączać ćwiczenia do swojego codziennego życia. Trening to tylko jeden z rodzajów aktywności fizycznej. Może on również obejmować codzienne spacery lub chodzenie po schodach. Działania te mogą mieć pozytywny wpływ na Twoje życie i powrót do zdrowia.

4. JEDZ REGULARNIE

Ach, powrót do pracy po wakacjach. Zaczynasz swój dzień od filiżanki kawy. Potem idziesz do pracy i łapiesz co się da. Wieczorem podjadasz, bo w ciągu dnia nie zjadłaś nic dobrego. Właśnie tak. Regularne posiłki to kolejny nawyk, który zalecamy włączyć do swojego codziennego życia. Dlaczego jest to ważne?

Twój organizm nie będzie odkładał dodatkowej tkanki tłuszczowej, jeśli będziesz mu dostarczać składniki odżywcze w regularnych odstępach czasu. Twoje ciało odczuwa stres, kiedy nie zaspokajasz głodu na czas. Twoje ciało dostaje od Ciebie sygnał, że nie może na Ciebie liczyć ani przewidzieć, kiedy pojawi się następny posiłek. Naturalną reakcją obronną organizmu w takich sytuacjach jest magazynowanie tłuszczu, abyś mógł go zjeść, gdy będziesz naprawdę głodny.

Twoje ciało "zaufa Ci", jeśli będziesz jeść regularnie. Tworzymy harmonogram posiłków dla naszych klientów. Jeśli nie jesteś w stanie przygotowywać zdrowych posiłków dla swojej rodziny, ponieważ brakuje Ci czasu lub umiejętności gotowania, istnieje lokalna firma cateringowa, która może pomóc Ci zacząć wprowadzać dobre nawyki żywieniowe.

5. PILNUJ SWOICH KALORII

Prawidłowe liczenie kalorii to ostatni krok do osiągnięcia idealnej sylwetki i utrzymania określonej masy ciała. Dodatkowe kilogramy będą spowodowane jedzeniem, które jest bardziej kaloryczne niż Twoje zapotrzebowanie. Opiera się to na prostej zasadzie: jeśli jesz więcej kalorii niż potrzebujesz, tyjesz. Twój organizm przekształca kalorie w energię, dlatego tyjesz. Ponieważ Twój organizm nie jest w stanie spalić tylu kalorii, ile przyjął, tyjesz.

Ważne jest, aby posiłki nie przekraczały dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Nie oczekujemy, że będziesz nosił ze sobą kalkulator i wagę, ale ważne jest, abyś był świadomy tego, ile wartości odżywczych dostarczasz swojemu organizmowi. Przeprowadziliśmy dla Ciebie badania i przedstawiliśmy liczbę kalorii dla każdego z naszych codziennych posiłków.

To już teraz. Harmonogram jedzenia, napojów i treningów. I nagle zdajesz sobie sprawę, że nie masz na to czasu. To może być zniechęcające, aby zrobić to wszystko na własną rękę. My Ci pomożemy, więc nie musisz się martwić o przejadanie się. Będziemy używać tylko sezonowych, organicznych i lokalnie pozyskiwanych składników w Twoich posiłkach. Twoje posiłki będą dobrze zbilansowane, ułożone, świeże i pyszne.

Co to jest dieta roślinna? Możesz zdecydować się na skorzystanie z naszej oferty dietetycznej i otrzymywać od 4 do 5 posiłków dziennie. Dołączamy również piękne karty, które możesz powiesić na swojej lodówce. W przesłanym przez nas planie będziesz mogła wpisać godziny swoich posiłków, a także poznasz dokładną liczbę kalorii dla każdego posiłku.