Twoje wakacje są już prawie na wyciągnięcie ręki. Odliczasz godziny i dni. Oglądasz zdjęcia hoteli przy porannej kawie i już pakujesz walizki.

W końcu jest! Jesteś gotowy, aby rozpocząć swoje wymarzone wakacje. Znajdziesz tam słońce, piasek i basen. Jesteś na wakacjach all inclusive! W hotelowej restauracji znajdziesz mnóstwo pysznego jedzenia. Dziś porozmawiamy o tym, jak jeść na wakacjach, żeby nie zwariować.

Co jeść na wakacjach?

Musimy zachować zdrowy rozsądek. Ważne jest, aby jeść z umiarem i nie jeść ponad miarę.

Starajmy się, aby świąteczny posiłek był jak najbardziej zbliżony do domowego. Nie ulegaj pokusie słodkich dodatków, białych bułek, kiełbasek. W alejce znajdziesz również chleb razowy, jajka i jogurty naturalne. W hotelowej restauracji znajdziesz mnóstwo świeżych owoców. Często dostępne są też świeżo wyciskane soki. Warto do tego dążyć.

Jak jeść na wakacjach, żeby nie przytyć, slow chef, catering dietetyczny w szczecinie
Na obiad można wybierać spośród mięs grillowanych, gotowanych lub pieczonych. Jeśli mieszkasz w kraju słynącym ze świeżych ryb i owoców morza, warto je zjeść. Podawaj je z świeżymi warzywami. Unikaj tłustych sosów.

Na deser zjedz coś, co ucieszy Twoje podniebienie. Hotelowe porcje deserów są niewielkie, dlatego ważne jest, aby jeść z umiarem. Jeden kęs w zupełności wystarczy. Również owoce z krajów o ciepłym klimacie są o wiele smaczniejsze niż te sprzedawane w polskich sklepach. Polecamy owoce zamiast słodyczy.

W przypadku obiadów zasada jest podobna: lekko i bez zbędnych ciężkich składników. Wakacje to więcej niż jeden dzień. Nie mówimy, że masz jeść wszystko. Nic złego się nie stanie, jeśli zjesz pizzę, chipsy, czy lody. Warto wyjść ze swojej strefy komfortu i przejść się promenadą wzdłuż plaży lub pojeździć na rowerze po okolicy. Uważamy, że jedzenie powinno być piękne i nie powinno kojarzyć się z wyrzeczeniami i ciągłymi wyrzutami sumienia.

Co należy pić podczas wakacji?

Wynika to z faktu, że miejsca wakacyjnych wyjazdów często są gorące. Pamiętaj o piciu wody! Ważne jest, aby nawadniać się przez cały dzień. Do wody możesz dodać limonkę, miętę i kostki lodu. Słodzone napoje mogą Cię kusić, ale nie ugaszą Twojego pragnienia. Wręcz przeciwnie, jeszcze je wzmocnią. Wszyscy możemy się zgodzić, że kolorowe napoje nie są najlepszym sposobem na osiągnięcie sukcesu.

Wakacje dają nam więcej swobody, więc czasem objadamy się z nadmiaru czasu. Jest wiele przyjemnych zapachów, które sprawiają, że mamy ochotę spędzić czas na leżaku. Warto jeszcze raz pomyśleć o owocach. Będzie to lepsza opcja niż zjedzenie kolejnego kawałka pizzy.

Oto kilka szybkich porad, jak odżywiać się podczas wakacji.

  • Najlepsze są lokalne owoce i warzywa.
  • Nie przejadaj się.
  • Pij dużo wody, ponieważ pragnienie jest często błędnie interpretowane jako głód.
  • Wybieraj przygotowane i grillowane mięsa i ryby. Unikaj smażenia.