Każdy z nas zna termin dieta wegetariańska. Ale czy wiesz, co ono oznacza? A może wręcz przeciwnie? Czy rzeczywiście jest taka wspaniała?

Najprostsza definicja diety wegetariańskiej to taka, która składa się z diety, która nie zawiera mięsa. Ciekawostką jest, że wiele osób spożywa posiłki wegetariańskie, ale czasami je mięso. Taka dieta znana jest jako dieta fleksitariańska. Na jej temat również napiszemy artykuł. Ponieważ uważamy, że dieta powinna być dla Ciebie łatwa, wspominamy o niej teraz. Jeśli nie masz ochoty na określony sposób odżywiania się, nie musisz się go trzymać. Ważne jest, aby utrzymać swoje ciało w zdrowiu. Możesz eksperymentować, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Jak to jest z jedzeniem mięsa na końcu?

Nie zależy nam na demonizowaniu mięsa. Obiektywnie widzimy, że mięso jest źródłem cholesterolu (tego złego). To właśnie on powoduje miażdżycę i choroby układu krążenia. Choroby te rzadziej występują u wegetarian. ALE!!! Ale!!!

Trzeba jednak przyznać, że usunięcie mięsa z naszej diety niesie ze sobą wiele korzyści.

Łatwe do strawienia

Przez dość długi czas mięso pozostaje w naszym układzie pokarmowym. Dlatego po jego zjedzeniu możemy odczuwać ciężkość. Nie jest to częste zjawisko. Jest wiele osób, które jedzą mięso i czują się świetnie. Jeśli czujesz, że po posiłku potrzebujesz raczej drzemki niż zastrzyku energii, możesz rozważyć przejście na dietę wegetariańską. Musisz tylko zwracać uwagę na sygnały swojego ciała.

Szybsze przygotowywanie posiłków
Można argumentować, że dieta bez mięsa jest bardziej wydajna. To właśnie obróbka termiczna trwa najdłużej. Dieta wegetariańska wymaga więcej kreatywności, aby stworzyć zbilansowane i ciekawe posiłki. Nasza Dieta Wegetariańska Slow Chef jest dla Ciebie, jeśli nie masz czasu, ale nadal chcesz cieszyć się pysznymi wegetariańskimi posiłkami.

Jedz więcej warzyw
Jesz więcej warzyw. Dzieje się to w sposób naturalny, ponieważ warzywa stają się regularną częścią Twojej diety. Oznacza to, że twoje ciało otrzyma więcej witamin, błonnika i minerałów.

Obowiązkowe elementy wegetarianizmu

Jeśli zamierzasz zrezygnować z mięsa, musisz poszukać innych źródeł białka, żelaza i witaminy B12.

Gdzie mogę zdobyć te wszystkie elementy?

Białko znajdziesz w roślinach strączkowych, nabiale i ciecierzycy, a także w fasoli, roślinach strączkowych, soczewicy, fasoli, roślinach strączkowych, soczewicy, ciecierzycy i fasoli.

Żelazo można znaleźć w następujących produktach: szpinak, nasiona sezamu i buraki; pestki dyni; ziarna gryki; brukselka.

Witaminy z grupy B można znaleźć w roślinach jadalnych.

Czy przy diecie wegetariańskiej konieczna jest suplementacja?

Wiele produktów można zastąpić mięsem, co czyni je bardziej atrakcyjnym i podnosi walory smakowe. Witamina B12 jest jedynym składnikiem, który jest trudny do znalezienia w roślinach. Witamina B12 jest składnikiem diety, który można znaleźć tylko w roślinach. Niektóre badania wykazują, że jest ona obecna w algach, podczas gdy inne ją dyskredytują. Wierzymy, że nauka wkrótce odkryje smaczne i łatwo dostępne źródło tego mikroelementu. Musimy uzupełnić spożycie witamin dietą wegetariańską. Na suplementację powinien zdecydować się specjalista. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz organizm jest pod dobrą opieką.