Przejdźmy do rzeczy ważnych. Najskuteczniejsze odchudzanie to takie, które powoduje stopniową utratę wagi, a przede wszystkim jej utrzymanie. Ważne jest, aby podejść do tematu racjonalnie.

Chcesz móc cieszyć się efektami przez całe życie i nie musieć zmagać się z efektem jo-jo. Można to osiągnąć poprzez stosowanie diety, dodanie ćwiczeń i powolną zmianę nawyków żywieniowych.

Pewnie myślisz sobie: "Ameryki nigdy nie odkryto". Bo nie ma innego sposobu na utratę tkanki tłuszczowej. Ten temat jest dobrze znany i wszyscy dokładnie wiemy, co robić. Często jednak się nie udaje. Pojawia się więc jedno proste pytanie.

Dlaczego tak trudno jest schudnąć?

Jedzeniem można zaspokoić coś więcej niż tylko głód.
Jedzenie jest czymś więcej niż tylko paliwem dla organizmu. Może być również sposobem na zaspokojenie naszych potrzeb psychologicznych. Jedzenie może być czasem wykorzystywane, aby pomóc nam znaleźć akceptację i przynależność do grupy. Jest to coś, co powinieneś omówić ze swoimi przyjaciółmi. O której godzinie powinienem jeść? Czy mogę odmówić jedzenia, jeśli wiem, że nie jest to zdrowe dla mnie lub grupa nalega (np. w biurze) Jest to ważny aspekt, na który należy zwrócić uwagę, ponieważ zdrowy związek z jedzeniem może być ustanowiony tylko wtedy, gdy istnieją jasne zasady.

Atak reklamowy

Reklamy żywności atakują nas wszystkich z każdej strony. Reklamy są bardzo proste w swojej strukturze. Przykładem jest najbardziej znany producent napojów słodzonych. Reklamy z tym napojem w roli głównej pokazują szczęśliwych ludzi w pięknych sceneriach: przy stole z rodziną, z przyjaciółmi, lub podczas meczu z ulubioną drużyną. Takie jest przesłanie: Szczęśliwi ludzie piją ten napój. Szczęście to słodzone napoje. Nasze mózgi nie pomagają nam, ponieważ tworzymy wiele skrótów myślowych, których nie jesteśmy świadomi.

Kolejna kwestia. Szczupli ludzie często reklamują wszelkiego rodzaju niezdrowe rzeczy. Tak, reklamują! Tak! W taki sam sposób, w jaki młoda kobieta pokazuje krem na zmarszczki (choć na szczęście zaczyna się to zmieniać), batonik może być zjedzony przez szczupłą (szczęśliwą) kobietę o poranku. Tego typu ambiwalentne komunikaty płynące ze świata mogą sprawić, że poczujemy się nieco zagubieni. Dlaczego mielibyśmy odmawiać naszej podświadomości tego przekazu?

Magia słów
Nie musimy słyszeć żadnego języka na temat odchudzania. Walczysz z nadwagą. Dodatkowe kilogramy nie są konieczne. Taka narracja stwarza poczucie walki. Te słowa przekazują niekorzystne odczucia i dają wrażenie, że schudnięcie jest niemożliwe.

Chcemy tego teraz
Chcemy wszystko szybko, ponieważ świat jest tak szybki. Spójrzmy prawdzie w oczy: Jeśli nie dbałaś o swoją dietę i styl życia przez trzy lata, nie uda Ci się tego naprawić w trzy miesiące. Nie jest łatwo schudnąć, nawet jeśli jest to skuteczne. Stajemy się również zbyt wybredni i chcemy wszystko od razu.

Jak z tym walczyć?

Bądź ze sobą szczera. Przeanalizuj powody, dla których chcesz schudnąć. Do jakiej kategorii należy ten cel? Czy szukasz zadowolenia dla siebie, czy dla innych. Możesz odpowiedzieć sobie na pytanie "Czy dasz radę sama?", bo masz wiele możliwości.

Wspomagające sposoby na schudnięcie
Catering dietetyczny to najlepsza opcja, jeśli nie masz czasu lub pomysłu, a nie masz ochoty na liczenie kalorii. Możesz mieć od razu przygotowane posiłki i wszystko dostarczone do Twojego domu.