Ach, ta oponka!
Często słyszymy: "Bardzo chciałabym schudnąć z brzucha". Wiele kobiet i mężczyzn z różnych kontynentów chce schudnąć. Każda osoba ma inną tendencję do przybierania lub tracenia na wadze. Bez względu na to, jak bardzo jesteśmy zróżnicowani kulturowo, wszyscy mamy wspólny cel: dbać o nasze ciała i zdrowie.

Czy ważna jest wiedza na temat pochodzenia predyspozycji prowadzących do tycia?
Tak! Geny są odpowiedzialne za kształt naszego ciała i skłonność do tycia.

Europejczycy mają tendencję do przybierania na wadze w sposób trzewny. Oznacza to, że tłuszcz gromadzi się w okolicach brzucha, tworząc "oponkę" - zmorę wielu kobiet. U mężczyzn można zaobserwować "piwny" brzuch. Nie jest to jednak zjawisko powszechne. Afroamerykanki mają tendencję do przybierania na wadze w okolicach pupy i ud. W wielu przypadkach mają też sylwetki w kształcie gruszki. Oznacza to, że mają szerokie biodra, co jest obecnie modnym trendem. Czy typ figury jest czymś negatywnym? Nie jest czymś złym. Pokazuje nam tylko nasze predyspozycje.

Zatrzymaj oponę! To jest możliwe!
Nie mamy kontroli nad tym, ile przybieramy na wadze. Nie musimy się złościć - mamy kontrolę nad tym, czy przybierzemy na wadze, czy nie. Ostateczną odpowiedzią jest to, że zmiana opony jest możliwa. Trzeba tylko włożyć w to trochę wysiłku. Genów nie da się zatrzymać, ale opony tak.

Strzeżcie się okrągłego brzucha!

Czy tuczenie trzewne jest niebezpieczne? Ponieważ w jamie brzusznej znajdują się wszystkie nasze narządy wewnętrzne - wątroba, jelita, nerki - bez których nie bylibyśmy w stanie funkcjonować. Prowadzi to do dysfunkcji narządów. Organy, które są otłuszczone mają tendencję do tycia. Może to prowadzić do wielu poważnych, a czasem śmiertelnych chorób. Zadbaj o swój żołądek, a na dłuższą metę będzie Ci za to wdzięczny!

Jak mogę schudnąć z brzucha?

To pytanie prawdopodobnie zadawała sobie w tym czy innym czasie większość ludzi. Nie da się schudnąć miejscowo, więc odchudzanie będzie skutkowało utratą wagi. Możemy zredukować tłuszcz z brzucha, który często jest spowodowany zatrzymywaniem wody w organizmie lub wzdęciami.

Jak pozbyć się tych zmarszczek?

  • Zaplanuj swoją dietę i zadbaj o swoje jelita.
  • Pokarmy bogate w błonnik są dobre dla Twojego zdrowia.
  • Nabierz wody.

Dla każdej z nas prosta dieta jest niezbędna. Jest to szczególnie prawdziwe po lecie, kiedy jest dużo sezonu grillowego i długich weekendów wypełnionych ciotecznym sernikiem i czekoladą. Takie okazje powodują, że jemy częściej. Nierzadko też jemy więcej, większe porcje, przesadnie duże ciastka. Co wieczór jemy kolację. Ważne jest, aby odpocząć od tego całego jedzenia i oczyścić swój organizm. Daj mu trochę czasu!

Co możesz jeść, aby pozbyć się oponki?
Skup się na 4-5 posiłkach, które są bogate w warzywa, owoce, ciepłe posiłki i rozgrzewające zupy. Musisz jeść zdrowe posiłki, które dostarczą Twojemu organizmowi potrzebnych mu składników odżywczych. To da Ci paliwo i energię na cały dzień. A co z relaksem i trawieniem? To lubiane połączenie, uwielbiane przez wiele żołądków. Nie jest to nic niezwykłego. Działają rozluźniająco, pozytywnie wpływają na trawienie. Zlikwidują wzdęcia.

WODA - Mistrz płaskiego brzucha.

Nabierz wody! To popularne powiedzenie, które słyszałaś już wiele razy.

Pamiętaj, że brzuch to coś więcej niż pokrywający skórę i sześciopak. To sprawnie działający mechanizm, który jeśli nie jest odpowiednio zadbany może powodować wzdęcia, przelewania czy bóle. Nie brzmi to jak wiele, prawda? Ale doświadcza tego prawie każdy. Nawet najlepiej wytrenowane mięśnie nie sprawią, że w takiej sytuacji będzie wyglądał dobrze. Ty będziesz czuł się dobrze i zdrowo. Woda to Twój bohater, Twój sprzymierzeniec. Zaprzyjaźnij się z nią. Dowiedz się więcej o wodzie klikając tutaj.

"Brzuch" kocha ruch!
Ruszaj się! To nie musi być ciężki trening czy wyczerpująca rutyna.

Skacz, rób skłony, tańcz, spaceruj, rozciągaj się! Możesz również dodać codzienną, spontaniczną aktywność fizyczną. Ta lista mogłaby się ciągnąć przez wiele dni, ale nie ograniczaj swoich możliwości! Możesz robić to, co lubisz i próbować nowych aktywności. Kto wie, może spodoba Ci się to na tyle, że "zostaniesz na dłużej"?